"MLEKO Z MLEKA"® to nie tylko nasza marka, ale również FILOZOFIA. Nasze preparaty mlekozastępcze, a właściwe "Preparaty Mleczne" dla zwierząt to produkty oparte głównie na komponentach mlecznych o jakości „spożywczej”. Powstają one w Naszej Wytwórni Preparatów Mlecznych wybudowanej w 2017 roku w Chąśnie pod Łowiczem. W 2020 roku powstało Nasze ultranowoczesne laboratorium mleka w którym badamy 100% surowca oraz 100% gotowego preparatu mlecznego (każdą tonę) przed wysyłką do klienta. Wytwórnia produkuje wyłącznie w standardzie bez GMO co gwarantuje certyfikacja zakładu w systemie Polskiej Izby Mleka (PIM Bez GMO). Jesteśmy dumni, że Nasza firma została również przyjęta do grona członków PIM, do której należą najlepsze w Polsce zakłady mleczarskie. Ponad 90% komponentów pochodzi właśnie z Polskich mleczarni, czyli Polskiego mleka, co jest nasza dumą i chlubą.

Nowoczesny proces wytwarzania ma na celu przede wszystkim stworzenie produktu bezpiecznego oraz skutecznego w odchowie cieląt. Optymalnie zbilansowane białko i tłuszcz zapewnia całkowite pokrycie potrzeb rosnących zwierząt. Wysoce zemulgowany tłuszcz (100% metoda rozpyłowa) jest idealnym źródłem łatwo przyswajalnej energii, niezbędnej do szybkiego i prawidłowego wzrostu. Zawartość pełnego oraz odtłuszczonego mleka w proszku oraz niskie poziomy włókna zapewniają bardzo dobrą rozpuszczalność oraz stabilność roztworu. Zawartość probiotyków, zakwaszaczy oraz kompletu witamin umożliwia zwalczanie czynników chorobowych i wyklucza występowanie biegunek. W podstawowej ofercie posiadamy bardzo szeroką paletę preparatów mlecznych głównie dla cieląt. 

Technologiczne jak i bazą surowców jesteśmy w stanie wyprodukować każdy rodzaj preparatu mlecznego, zastępującego mleko matki w żywieniu dowolnych zwierząt.

Piotr Banaszak, Prezes Zarządu


Nasza sieć dystrybucji systematycznie się rozwija. Nadal w wybranych rejonach Kraju poszukujemy zarówno Autoryzowanych Dystrybutorów jak i Pracowników w celu nawiązania stałej wieloletniej współpracy. Serdecznie Zapraszamy.